Přátelé hor, zdravíme vás z našeho horského domova. Na pohled možná drsní, vždy však ochotní, přátelští a víme jak vám pomoci v jesenických horách. Říkají nám Horská služba. Nebojte se za námi zastavit, rádi vám poradíme. Nenechávejte naše setkání až na záchrannou akci. A kdyby Vás přeci jen hory překvapily, můžete nám zavolat přes tísňová čísla policie 158, záchranné služby 155, linku 112 z mobilních telefonů a pohotovostní linku Horské služby 602 666 603.

Trasa šitá na míru

Nestyď se poradit s přáteli, ubytovatelem, horskou službou nebo jesenickými strážci o vhodné trase, přiměřené tvé zdatnosti. Neboj se zavčas vrátit zpět, pokud se počasí náhle zhorší. Zítra to můžeš zkusit znovu.

Večerní červánky, rosnička na žebříku nebo zprávy v půl osmé

Ověř si předpověď počasí a počítej s náhlou změnou. Vždy buď připraven na chlad a déšť, i když zrovna svítí slunce. Na horách se počasí často dramaticky mění během dne.

Připraveným štěstí přeje

Pevná obuv, pláštěnka nebo nepromokavá větrovka, dlouhé kalhoty, dostatek jídla a láhev s pitím, dobrá mapa, sluneční brýle a krém s UV filtrem nejsou výmyslem pro bábovky. V chladnějších dnech může na hřebeni foukat studený vítr, měj připravenou i čepici, rukavice a teplejší svetr.

Když zabloudit, tak ne sám!!

Na túru raději nechoď sám. Medvědů se sice bát nemusíš, ale skupina alespoň tří lidí je v případě jakýchkoliv problémů bezpečnější. Pokud si chceš hory pěkně užít, vydej se na výlet jen s několika přáteli. Zkus někdy přijet i mimo sezónu, uvidíš, jak jsou krásné na jaře a na podzim!

Něžným krokem vpřed

Příroda ti bude vděčná, když zůstaneš na chodníku a nebudeš si zkracovat cestu. Pevná podrážka turistických bot i horské kolo dokáží pěkně rozorat zranitelný povrch půdy.

Ochrana přírody a krajiny

Nacházíte se v NPR Praděd.

Návštěvník má právo užívat si ticha i zvuků horské přírody, poslouchat zpěv ptáků, šumění větru v trávě i kvílení meluzíny, křupání sněhu pod nohama a bublání horských bystřin.

Užitečné informace

Pohotovostní linka Horské služby 602 666 603 Horská služba Ovčárna tel. 554 779 020 Informační centrum Karlova Studánka otevřeno Po – Ne 9:00 – 17:00

Napište : nospam
Další obrázek
 

Komentáře na Facebooku

Zobrazit na velké mapě

Zastavení na stezce

Kódy

GPS pozice

N 50° 4.279’, E 17° 14.22’
[MAPY.CZ] [GPX]

Kontakty

Actaea - společnost pro přírodu a krajinu
Mgr.Kateřina Kočí
Tel.:777044758
e-mail:info@actaea.cz
http://www.actaea.cz