Pustý hrádek je bývalé předsunuté opevnění hradu Kašperk. Tuto pevnůstku pro střelce z palných zbraní nechal ve druhé polovině 15. století, cca 300 m východně od samotného hradu Kašperk, vystavět tehdejší zástavní držitel Zdeněk ze Šternberka. Snad ještě před koncem 15. století však Pustý hrádek vyhořel a začal chátrat, až se z něho do dnešních dob zachovalo jen menší mlčenlivé kamenné torzo.

Z pevnůstky je okouzlující výhled jak na šumavské kopce, tak na samotný hrad Kašperk.

Kudy kam: Na Pustý hrádek se lze dostat z města Kašperských Hor po vycházkovém okruhu Na Kašperk jinak (cca 4 km), nebo po zeleném turistickém značení dojít k hradu Kašperk a tam po žluté na Pustý hrádek (cca 3,5 km), příp. z parkoviště na Račánku (cca 1,5 km).

Doporučení – prohlídka hradu Kašperk Nejvýše položený královský hrad v Čechách postavený Karlem IV. Malebný výhled na vrcholky šumavských kopců i do vnitrozemí. Hradní občerstvení, sladké i slané placky dle hradní receptury, stánek s upomínkovými předměty…
Nabízí dva prohlídkové okruhy: Jeden okruh je věnován každodennosti života na hradě, druhý prohlídkový okruh seznámí návštěvníky s každodenností života při stavbě hradu. Jedná se o popularizačně laděné prohlídky hradu s poznáváním života jednoho konkrétního člověka, který se účastnil stavby hradu a následně na hradě žil. Současně s tím se návštěvníci zajímavou formou seznámí i s některými dobovými nástroji používanými při stavbě hradu i při jeho provozu, případně obraně. Obě prohlídky jsou zakončeny nádherným výhledem z hradní věže. Připraveny jsou též nové speciální interaktivní programy pro děti.
Otevírací doba:
duben – soboty, neděle od 10 – 17 h.
květen – červen otevřeno denně mimo pondělí od 10 – 17 h.
červenec a srpen otevřeno denně od 9:30 – 18 h.
září – denně mimo pondělí od 10 – 17 h.
říjen – denně mimo pondělí od 10 – 16:30 h.
Více informací na tel. +420 376 582 324, www.kasperk.cz, e-mail: info@kasperk.cz.

mapa

mapa

výhled z Pustého hrádku

výhled z Pustého hrádku

Napište : nospam
Další obrázek
 

Komentáře na Facebooku

Zobrazit na velké mapě

Zastavení na stezce

Kódy

GPS pozice

N 49° 9.961’, E 13° 33.949’
[MAPY.CZ] [GPX]

Kontakty

Město Železná Ruda
Milan Kříž
Tel.:602293443
e-mail:kriz@zeleznaruda.cz
http://