Ovocná cyklotrasa vedená územím Podlipanska a Pošembeří, celkové délky 72km, značená žlutým dopravním značením pro cyklotrasy s logem stezky. Stezka sdružuje 18 zastavení.

Ovocná cyklotrasa vedená územím Podlipanska a Pošembeří, celkové délky 72km, značená žlutým dopravním značením pro cyklotrasy s logem stezky. Stezka sdružuje 18 zastavení – taggy s historickými a architektonickými informacemi z míst okolo Středočeské ovocné stezky.
Na trase je umístěno 10 odpočívadel s mapou a informacemi o tradici ovocnářství. Na každém odpočívadle je pro děti schován reliéfní obrázek k sejmutí tužkou. Ve dvou úsecích jsou osazeny naučné tabule, které hravou formou prověří znalosti vašich dětí. Jeden úsek najdete mezi Limuzy a Mrzkami, další ve Ždánicích u rybníka Sv. Prokop.U označených ovocnářů je schránka s razítkem, trasu doprovází geocachink. Stezka je vedena podél sadů a prodejen s celoročním i sezónním prodejem ovoce, moštů, křížal, pálenic a dalších výrobků. K dispozici je tištěná mapa a průvodce.

Malotice

Napište : nospam
Další obrázek
 

Komentáře na Facebooku

Žánry:

turistika, cyklistika, příroda, památky, kultura, pro děti

Délka: 72 km

Zobrazit na velké mapě

Zastavení na stezce

Kódy

GPS pozice

N 50° 2.342’, E 15° 3.646’
[MAPY.CZ] [GPX]

;

Kontakty

MAS Podlipansko o.p.s., Region Pošembeří o.p.s.
Kateřina Hejduková
Tel.:725 103 648
e-mail:kourimsko@podlipansko.cz
http://